Teknik Servis
Hizmetleri

Yerinde veya servisimiz de, %100 müşteri memnuniyeti gözetilerek vermiş olduğumuz teknik servis hizmetimizden siz de yararlanmak istemezmisiniz ?

Yerin de garantili teknik servis hizmetleri

Bilgisayar Teknik servis hizmetlerimiz, bilgisayarınızda oluşan donanımsal (Anakart, ekran kartı, monitör, harddiskin bozulması vb) yada yazılımsal (işletim sisteminin çökmesi-bozulması, virüs bulaşması, sisteminizin kararsız çalışması vb) gibi sorunların teknik servis ekibimiz tarafından yerinizde yada firmamızın teknik servisinde tamiri, yenilenmesi yada eski bilgisayarınıza yeni parçaların takılması (upgrade) gibi işlemlerini kapsamaktadır.

Markalı - markasız ürünlerin, yazılımların çözümleri hakkında tüm soru ve sorunlarınıza konusunda uzman teknik servis personelimizden en kısa sürede yanıt alabilirsiniz. Servis talep edilmesi durumunda saat 14:00'a kadar yapılan talepler aynı iş günü içerisinde, 14:00'dan sonra yapılan servis talepleri ertesi iş günü karşılanmaktadır.

Teknik Servis Hizmetimizden Faydalanmak için

09:00 - 19:00 Anlık Canlı Destek

0543 699 01 84

DETAYLAR İÇİN TIKLAYIN
Teknik Servis Hizmeti

Günümüz teknolojisinin gelişimi ile birlikte bilgisayar kullanımı yaygınlaşarak neredeyse hayatımızın her alanında olmazsa olmazlardan birisi konumuna gelmiştir. Gerek bireysel ve gerekse de ticari faaliyetlerde kullanımında sürekli olarak bakım, güncelleştirme ve zararlı yazılımlardan koruma (virüsler, spyware yada malware’ler vb.. gibi) gibi hizmetler zorunlu hale gelmiştir. Bu hizmetler ile bilgisayar kullanımındaki verimlilik arttırılarak kullanıcı dostu bilgisayarlar ve memnun müşteriler portföyü oluşmaktadır.


Firmamızın yetkin olduğu servis alanları;

İşletim sistemleri bakımı, yedeklenmesi, yeniden yüklenmesi işlemleri

Sunucu işletim sistemleri kurulumu, işletimi, yedeklenmesi işlemleri

Ağ (Network)kurulumu ve işletimi

Adsl modem kablolu ve kablosuz kurulumları

Yıllık bakım anlaşmaları ile yerinde servis ve bakım işlemleri

Kablosuz ağ kurulumu, yönetimi

UTM, Firewall ve benzeri güvenlik duvarlarının kurulumu

Yazıcı, Tarayıcı web çevre birimlerinin kurulumu

Uzak ofis uygulamaları

Ip Kamera ve güvenlik sistemleri kurulumu

Notebook ve elektronik devre tamiri

Fotokopi ve yazıcı baskı başı maliyet anlaşması

Virüs temizleme işlemleri

İşletim sistemi sorunları

Ip camera sorunları

Güvenlik kamerası sorunları

Yazılım sorunları

Lisanslama hizmetleri

Microsoft çözüm ortaklığı

Outlook kurulumu

Kurumsal mail adresi açtırma

Web sayfası güncelleme

Hosting hizmeti sağlama

Anakart tamiri

Ekran kartı tamiri

Bilgisayar satışı

Notebook satışı

ve diğer bir çok hizmetimiz mevcuttur.

Tüm bu işlemler yerinde teknik servis hizmetimize dahil alanlardır.

DETAYLAR İÇİN TIKLAYIN
Anti-Virüs Temizliği

Bilgisayarlarınıza bulaşan virüsler bir süre sonra bilgisayarlarınıza zarar vermektedir. Tüm bilgisayarlarda virüs programları olsa bile bazı durumlarda yeterli gelmemektedir. Firmamız virüs temizliği hizmeti vererek bilgisayarlarınızın zarar görmesini engellemektedir. Bu virüsler çoğaldıkları takdir de bilgisayarınızda bulunan diğer dosyalara, hatta ağ üzerinden diğer bilgisayarlara da bulaşabilmektedir. Bu virüsler her türlü program ile bilgisayarlarınıza bulaşmaktadır, Her hangi bir oyun, bir e-mail, ya da farklı bir programa eklenerek bilgisayarlarınıza bulaştırılmaktadır.

Bilgisayarınıza virüs bulaştıysa ekranınızda bazı mesajlar çıkarak çalışmanızı engelleyebilir, Kullandığınız dosyalarınızın içeriklerini bozabilir ya da silinmesine sebep olur. Sabit diskin tamamını ya da önemli kısımlarını silebilir. Firmamız tarafından virüs temizliği yapıldıktan sonra korumak amacı ile antivirüs programı yüklenerek bilgisayarlarınızı zararlı virüslerden de korunmasını sağlamaktayız. Virüs programları, virüs arama, bulma, bulunan virüsün temizlenmesi, bilgisayarlarınızı virüsten koruma gibi temel işlevlere sahiptir.

Bilgisayar kullanıcılarının en çok canını sıkan sorunlardan biride virüs bulaşmasıdır. Firmamız bu konuda size yardımcı olarak virüs temizliği yapmaktadır. Genellikle bu durumlarda format attırmak en kolay çözüm gelmektedir. Oysa virüs temizliği yapıldıktan sonra güvenilir bir antivirüs programı ile bu sorunu en aza indirmekteyiz. Bilgisayarlarınızı zararlı virüslerden korumak için firmamıza gelerek virüs temizliği ve koruma hizmetinden yararlanabilirsiniz.Bilgisayarınızda bulunan virüs'lere çözüm arıyorsanız firmamızla iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.

DETAYLAR İÇİN TIKLAYIN
Anakart Tamiri

Anakart arızası en belirgin şekilde bilgisayarınızın açılmaması ile kendini göstermektedir. Anakart tamiri yapan firmamızda en sık karşılaştığımız arızalar besleme devresinde oluşan arızalar, şarj devresinde oluşan arızalar, darbe ya da düşme sonucu oluşan arızalar, soketlerde oluşan arızalardır. Anakart bilgisayar bileşenlerinin tamamını üzerinde taşıyan ve bunlar arasında bağlantı sağlayan bilgisayarın en önemli parçalarından biridir.

Anakart tamiri yapan firmamızın müşterileri bize güvenerek bilgisayarlarını teslim ederken alacakları hizmetten emindir. Yılların tecrübesi ile hizmet veren firmamız bu güveni kazanmış olmanın gururu ile hizmetlerine devam etmektedir. Bilgisayarınız açık durumda iken kilitleniyorsa, garip sesler geliyorsa, ekranda görüntü yok ise, ses kartından ses alamıyorsanız ya da bilgisayarınız kendi kendine açılıyor ise mutlaka ana kartta arıza var demektir. Bilgisayarınızın her türlü arızasında olduğu gibi anakart arızasında da kesinlikle anakartınızı karıştırmadan firmamıza getirmelisiniz. Bilinçsizce karıştırıldığı zaman daha büyük arızalara sebep olabilirsiniz.

DETAYLAR İÇİN TIKLAYIN
Notebook Tamiri

Notebook tamiri işleminde marka model ayrımı bünyemizde yapılmamaktadır. Her marka model notebook, laptop'larınızın onarımı yapılmakla birlikte, donanım yükseltme işlemleri de yapılmaktadır. Notebook unuzun ekran değişimi, klavye değişimi, harddisk değişimi, ram yükseltilmesi, optik okuyucu değişimi, kablosuz alıcının değişimi, alt veya üst kasa nın değişimi, batarya değişimi, touchpad değişimi gibi bir çok işlemi yapılmaktadır. Bütün bu işlemler garantimiz altında olup, değişen her parçanın kendine özel garanti süreleri mevcuttur. Bu garanti süreçleri hakkında bilgi alınız.

DETAYLAR İÇİN TIKLAYIN
Yazıcı Tamiri
Diğer onarım branşlarında olduğu gibi yazıcı onarım departmanımızda da marka bağımsız inkjet, laser, dotmatrix, MFP vb. yazıcıların bakım ve onarım desteği sağlanmaktadır. Arıza tespit işleminden sonra cihaz sahibine geri dönüş yapılıp, işlem onayı alınır ve bir iş günü içerisinde cihaz işleme alınır. İşlem gören cihazın onarımı tamamlandıktan sonra, arızası ne olursa olsun tüm parçaları testten geçirilip, genel bakım ve temizleme işlemine tabi tutulur. Bu işlemlerin ardından son aşama olarak alınan test baskılarının kontrolü yapılıp, tarafımızdan verilen servis garantisi kapsamında cihaz kullanıcıya teslim edilir.
DETAYLAR İÇİN TIKLAYIN
Data (Veri) Kurtarma

Birçok firmanın ve servisin yapamayacağı fiziki hasar görmüş hard disklerden büyük oranda veri kurtarma yaparak sizleri bu konuda da memnun etmekteyiz.Şirketler, kamular ve kişisel kullanıcılar veri kurtarma konusunda güvenilecek, gizlilik şartlarına uyacak bir firma ile çalışmayı her zaman tercih etmektedir.

Firmamız modern cihazlarla laboratuar ortamında veri kurtarma işlemini gerçekleştirmektedir. Bilgisayar, flash disk, cep telefonu, laptoplarınızdan verilerinizi kurtarmaktayız. Bilgisayarlarınızın ekranında hata mesajı varsa ya da garip sesler geliyorsa karıştırmadan firmamız ile irtibata geçmelisiniz. Çünkü verileriniz tehlikede demektir. Veri kaybı sıvı dökülmesi, aşırı tozlanmış hard disk, kullanıcı hataları, düşme ya da darbeye maruz kalma, format atma gibi birçok nedenden kaynaklanmaktadır.

Verilerinize yeniden kavuşmak için sıradan firmalar veya servisler yerine kaliteli ve güvenilir firmalarla çalışmalısınız. Aksi takdirde verilerinizi tamamen kaybedebilirsiniz. Firma olarak veri kurtarma hizmeti ile sağladı güven sayesinde müşteri potansiyelimizi en üst seviyelere çıkarmayı başardık. Bu başarıda değerli müşterilerimizin payı da büyüktür.

DETAYLAR İÇİN TIKLAYIN
Upgrade İşlemleri
Firmamız, evinizde veya işyerinizde kullanmış olduğunuz bilgisayarlarınız zaman içerisinde eski performanslarından uzaklaşır.Sürekli güncellenen teknolojinin hızına yaklaşabilmeniz için dönem dönem cihazlarınızı değiştirmeniz gerekmektedir.Fakat cihaz değişim maliyetleri bazen yüksek fiyatlara çıkabilir.Bu gibi durumlarda firmamız donanımızın izin verdiği ölçüde, gereken parçaları daha performanslı parçalar ile değiştirerek bilgisayarınızın performansını yükseltebilirsiniz.Bu gibi upgrade işlemlerinden faydalanmak ve bilgi almak için bizimle irtibata geçebilirsiniz.Uzman personelimiz donanımızı inceleyerek sizin için en uygun maliyetli ve en iyi performansa sahip gerekli parçaları size temin edip çalışma hızınızı arttırmanıza yardımcı olacaktır.
DETAYLAR İÇİN TIKLAYIN
Program Kurulumu
Firmamız lisanslı programlarınızın kurulumlarını yerinizde gerçekleştirmektedir.Her ne kadar günümüzde kurulum işlemleri kur ve çalıştırdan ibaret gibi gözüksede yazılımdan tam performansı almak için kurulum sonrası sistem optimizasyon ayarları gerekmektedir.İşletim sistemleri, Sunucu yazılımları veya şirketinizde kullanılan yazılımlar'ın kurulumları ve kurulum sonrası ayarları uzman personelimiz tarafından en ince ayrıntısına kadar yapılmakta ve olası bir veri -performans kaybını önüne geçmektedir.
DETAYLAR İÇİN TIKLAYIN
Sunucu Kurulumu

Hiç şüphe yokki günümüzde firmaların sahip oldukları en önemli değerlerden birisi de kurumsal ve ticari verileridir. Dolayısı ile bu verilerin güvenliği ve erişileblirliği firmalar için hayati önem arz etmektedir.

Bilgisayar ve sunucu sayınız ne olursa olsun çalışanlarının yada müşterilerin bilgiye sürekli erişimi ve yeni verilerin sisteme zamanında ve hızlı olarak işlenebilmesi önemlidir. Bu nedenle yapılan sunucu yatırımlarının firmanın büyüme hedefleri ve hizmet kalitesi göz önünde bulundurularak belirlenmesi ve uygulanması gerekmektedir.

Firmamız, sunucu çözümlerinde uluslararası geçerliliğe sahip sektörde kendini kanıtlamış markaların ürünlerini kullanmaktadır. Global markaların ürünleri ile firmanızın ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda en iyi fiyat / performans çizgisine sahip ürünlerle Sunucu ihtiyaçlarınıza, doğru ve güvenli çözümler sağlamaktayız.

Giriş seviyesi workgroup sunucu çözümlerinden, cluster, rack çözümler, yüksek erişilebilirlik özelliklerine sahip sunucu çözümlerine kadar geniş bir yelpazede projelendirme, uygulama ve destek hizmetlerimiz ile herzaman yanınızdayız.

Sunucu temin kurulum ve yapılandırma süreci aşağdaki şekilde gerçekleştirilmektedir;

Teknik araştırmalar ve karşılıklı müzakereler sonucu, işletmenizin ihtiyaç duyduğu sunucu yada sunucular donanımsal olarak belirlenir ve temin edilir.

İhtiyaçlarınız göz önünde bulundurularak kullanmanız gereken işletim sistemleri ve yazılımlar belirlenir ve yazılımlar temin edilerek gerekli kurulumları yapılır ve lisanslanır. (Windows Server 2008- 2010 vb...)

Kurulan işletim sistemi üzerine ihtiyacınız olan hizmetler (WEB-DNS-FTP-MAIL-NAS-SAN vs..) kurularak konfigürasyonları yapılır.

İşletmenizin ihtiyaç duyduğu yada önceden kullanıdığınız Ticari ve kurumsal yazılımlar belirlenir ve kurulumları gerçekleştrilir.

Sistemin kısmen güvenliği sağlanarak gerekli teknik testler yapılır ve sistem tamamlanarak devreye alınır.

Kurulumunu gerçekleştirdiğimiz sunucular için sizlere konusunda uzman kadromuz ile anında Teknik Destek sunmaktayız.

Sizde, işletmenizin ihtiyaç duyduğu ürünlerin belirlenmesinde ve bu ürünlerin doğru konumlandırılmasına, mevcut altyapıya uygun tasarlanıp kurulmasına, yüksek verimlilikte çalışmasına, oluşan hataların en hızlı ve etkin bir şekilde giderilmesine kadar bir çok alanda Protekra Bilgisayar'dan profesyonel destek alabilirsiniz.

Bu kapsamda sizlere sunacağımız hizmetler şu şekilde sıralanabilir;

- Active Directory Tasarım ve Kurulumu

- Active Directory Migration

- Domain Controller

- Exchange Server Hizmetleri

- Exchange Server Migration

- Terminal Server Kurulumu

- Database Server Kurulumu

- IIS Hizmetleri- Group Policy Çözümleri

- Windows SharePoint Services ve SharePoint Portal

- Microsoft Server Kurulum ve Yapılandırılması

- ISA Server Çözümleri- Web Sunucu Kurulum ve Yapılandırılması (Web Server)

- Mail Sunucu Kurulumu ve Yapılandırılması

- Ftp Sunucu Kurulum ve Yapılandırılması (Ftp Server)

- Proxy Sunucu Kurulum ve Yapılandırılması

DETAYLAR İÇİN TIKLAYIN
Kablosuz Ağ Kurulum Hizmeti

Herhangi bir karasal bağlantıya ihtiyaç duymadan data, ses ve görüntü iletiminde yüksek hızlarda performans sağlayan kablosuz ağ hizmetlerimiz, birbirleriyle aynı lokasyonda olmayan çalışma gruplarını entegre etmede en etkili çözümleri

• Büyük Lokasyon Kablosuz Kapsama Alanı Oluşturma

Dış ortam kablosuz ağ çözümleri için kullanılan bu system olumsuz hava koşulları ve dış ortam şartlarına uyum sağlar. Büyük şirketlerin ağ ihtiyaçlarına en etkili çözüm olarak sunduğumuz bu hizmette her türlü risk analizi yapılır ve kullanılan ekipman tarafımızdan itina ile seçilir. sunar.

• İç Ortam Kablosuz Kapsama Alanı Oluşturma

Çalışma alanlarında bazen kablolu network hattının kullanılmadığı durumlarda (mobil cihazların kullanımı, Kablosuz çevre birimleri gibi) kablosuz ağ hizmetini performans kaybı yaşamadan ve güvenlik risklerini düşünerek kurulumlarını yapmaktayız.

• Kablosuz Ağ Erişiminde Kullanıcı Kontrolü

Güvenliğin, şirketlerin sistemlerinde olması gereken en önemli olgu olduğu günümüzde, kablosuz ağa erişen kullanıcıların en etkin biçimde hesaplarının izin verdiği alanlarda işlem yapabilir olmaları önemlidir. Firmamız kullanıcıların hızlı ve etkin olarak kablosuz ağda yetkileri kadar işlem yapmalarını garantiler.

• Noktadan Noktaya Bağlantı Çözümleri

Entegre hızlı internet, geniş operasyon alanı, hızlı performans ve geniş güvenlik sayesinde müşterilerimize, esnek ve düşük maliyetli ağ hizmeti için; farklı bölgelerde bulunan ofislerin birbirleriyle sürekli iletişiminde kendi ağı üzerinden güvenilir ve son derece kolay yönetim imkanları sunuyoruz.

DETAYLAR İÇİN TIKLAYIN
İnternet ve Network Güvenliği

Firmaların güvenlik seviyesi, ileriye dönük büyüme hızlarını belirler. Güvenlikle ilgili olası problenlerin getirdiği mali yük diğer zararların kat kat üstünde olabilir. Bilgi sistemleri açıklarını araştırarak firmalara o yönde çözüm önerileri sunuyoruz. Bunu yaparken doğru güvenlik politikaları ile tanınmış kullanıcıların bilgiye erişiminde hızı ön planda tutuyoruz.

İnternete bağlı bir bilgisayar ağı, güvenliği sağlanmadığı takdirde her türlü müdahale ve saldırıya açık bir durumdadır. İnternet güvenliği denilince akla gelen ilk ve en yaygın yöntem, ağın internete bağlandığı noktaya bir Güvenlik Duvarı koymak ve veri trafiğini kontrol altına almaktır.

Günümüzde güvenlik duvarları bilgisayar ağlarının güvenliğini sağlamanın yanı sıra, VPN (Sanal Özel Ağ) teknolojisini kullanarak uzaktan erişimleri de güvenli hale getiriyor ve ekstra güvenlik sağlıyor.

Firmanızın network şemasını uygun olarak seçtiğimiz, Bütünleşik Güvenlik Duvarları (UTM) bünyesinde, güvenlik duvarları ile birlikte, Anti-Virüs, İçerik Filtreleme, IPS (Saldırı Önleme Sistemleri) gibi bileşenlerini de içeren çözümler sunuyoruz. Bu tip cihazları ayrı ayrı konumlandırmak yerine, kurumlara hepsini bir arada sunmak, son kullanıcı için hem daha hesaplı hem de yönetilmesi kolay bir yönetim arayüzü oluyor.

Kısaca bizim güvenlik mimarisi tasarımımız,

Müşterilerimizin bilgi sistemlerindeki problemlerin tespit edilip giderilmesi için, güvenlik gereksinimlerinin saptanıp ona göre güvenlik politikaları ve çözümleri tasarlayıp hizmetinize sunmaktır.

DETAYLAR İÇİN TIKLAYIN
Network Ağ Kontrolü

Kurumsal kullanıcılar başta olmak üzere, tüm istemcilerin yerel ağ erişimlerinde kullandıkları bilgisayarların güvenlik politikalarına uygunluğu denetlenmelidir. Özellikle mobil kullanıcıların aynı bilgisayarı hem kurum içerisinde hem de kurum dışında kullanmaları, bu cihazlar ile birlikte güvenlik zafiyetine neden olabilecek kötü yazılımların kurumsal ağ kaynaklarına yayılmasına neden olabilir.

Sunmuş olduğumuz yerel ağ erişim denetim sistemleri sayesinde kurumlar, yerel ağ kaynaklarına bağlantı yapmak isteyen istemcilerin güvenlik seviyelerini inceleyebilir, kurumsal güvenlik politikalarına uygun olmayan istemcileri sınırlayabilir, sınırlanmış istemcilerin güvenlik seviyelerinin kurumsal politikaya uygun hale getirilebilmesini sağlayabilir. Böylece, yerel ağdan kaynaklanabilecek güvenlik zafiyetleri azaltılmış olur.

DETAYLAR İÇİN TIKLAYIN
Ofis İçi Teknik Sorunlar

Teknolojinin ilerlemesi ile çalışma hayatında bir çok işlemin yapılması her ne kadar kolaylaşmış olsada, henüz sorunsuz bir çalışma ortamına erişememiştir.Çoğu zaman donanımsal arızalar yüzünden çalışma performansı düşen çalışanlar bu eksikliği birim maliyetede eksi olarak yansıtmaktadır.

Çoğu zaman firmalar ve kullanıcılar teknolojiyi eksiksiz kullanmaya çalışsada ofis içlerinde bir çok sorun ortaya çıkmaktadır.

Eğer sizinde ofisinizde e-mail sorunları,network yavaşlığı, yazıcıları etkin kullanamama,var olan ama bir türlü kullanamadığınız wifi hizmeti, hata veren programlar ve bunlar gibi sorunları yaşıyorsanız bize ulaşın.

Uzman ekibimiz sorunun kaynağını bulsun.Size gerekli bilgiyi versin ve garantili olarak sorununuzu ortadan kaldırsın.Sizde birim maliyetlerinizi yükselterek sorunsuz bir ofiste çalışmanın keyfini yaşayın.

 • SMALL

  Ekonomik E-Ticaret Paketi

  0
  E-ticaret Paketleri Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin

  09:00 - 19:00 Anlık Canlı Destek

  0533 191 90 90

 • MEDİUM

  En Çok Tercih Edilen

  0
  E-ticaret Paketleri Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin

  09:00 - 19:00 Anlık Canlı Destek

  0533 191 90 90

 • LARGE

  Full E-Ticaret Paketi

  0
  E-ticaret Paketleri Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin

  09:00 - 19:00 Anlık Canlı Destek

  0533 191 90 90

 • X-LARGE

  Profesyonel E-Ticaret Paketi

  0
  E-ticaret Paketleri Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin

  09:00 - 19:00 Anlık Canlı Destek

  0533 191 90 90

Neden Dijitool'ü tercih etmeliyiz?

İşletmeler de ortaya çıkan sorunları çözmek kadar, bu sorunların daha oluşmadan tesbit edilip kalıcı bir şekilde çözülmesi gerekmektedir.

Dijitool 20 senelik tecrübesi ile sorunlarınıza profesyonel bir şekilde yaklaşıyor en uygun çözümü en uygun maliyet ile size sunuyor.

İşletmeniz de sahip olduğunuz bütün altyapınızı, dijitool teknolojiye güvenle teslim edebilirsiniz.

Teknik Servis Seçimin'de nerelere dikkat etmeliyiz?

- Öncelikle deneyimli ve güvenilir ve bir firma ile çalışmalısınız.

- Servis hizmeti alırken sorunlarınızı anlayıp kalıcı çözümler üreteceğinden emin olmalısınız.Tekrar eden problemlere, sürekli ücret ödemek can sıkıcıdır.

- Bilgisayar firmasının size ek olarak neler sunduğunu öğrenin ve diğer firmalar ile karşılaştırın.

- Servis hızı, kalitesi, kullandığı cihaz ve parçalara ama en önemlisi tecrübesine dikkat edin.

- Referanslarını kontrol edin, problemi anlama ve çözme yeteneğini gözlemleyin.

- Teknik destek aldığınız firmasının destek hizmetinin ve teknik bilgisinin kalitesini mutlaka test edin.